0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

O NAS

DLACZEGO WŁAŚNIE NAS POWINIENEŚ WYBRAĆ?

Nie oszukujmy się. Jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe w Polsce to w zakresie fryzjerstwa leży i kwiczy. Szkoła zawodowa czy też technikum nie uczą nic, a jeśli już czegoś uczą to jest to wiedza totalnie archaiczna i rzadko przydatna. Egzamin cechowy to jakaś kpina. Młodzi fryzjerzy są zdani na łaskę i niełaskę mistrzów na praktykach, a kiepscy mistrzowie zniechęcają zamiast inspirować.

Ponieważ nie mamy w Polsce zunifikowanego systemu szkolenia, który dawał by każdemu dobrą wiedzową podstawę, nie pozostaje nam nic innego jak pozyskiwać wiedzę na wszystkie możliwe sposoby. Podpatrując innych, szukając informacji w internecie, oglądając dziesiątki filmów na YouTube i Instagramie a przede wszystkim jeżdżąc na szkolenia.

Jeżeli chcesz zostać barberem, ale nie chcesz poświęcać kilku lat na zdobywanie kompletnie nie przydatnej wiedzy, potrzebujesz profesjonalnego i konkretnego szkolenia dla siebie czy swoich pracowników, to dobrze trafiłeś. Warsztatowy kurs możesz teraz odbyć online, ze swojego salonu albo kanapy przed TV. Mnóstwo praktycznej wiedzy dostosowanej do Twojego poziomu (i bez żadnych reklam!), wygodnie i konkretnie.

SAMO MIĘSO!

Nie czarujemy przydługimi historiami i niepotrzebnymi anegdotami. Nie robimy rzeczy “na czuja”. Dostajesz od nas same konkrety, które pozwolą Ci zostać lepszym barberem. Kupujesz wiedzę w pigułkach – przystępne dawki informacji, dzięki którym odnajdziesz się w tej branży.

DUŻO PRAKTYKI

Kto powiedział, że kurs online nie może być praktyczny? Podczas szkoleń z podstaw, strzyżeń i zarostu pokazujemy Ci wiele ćwiczeń, które możesz zastosować w swojej pracy.

ODPOWIEDNI POZIOM

Wszystkie treści dostosowaliśmy do poziomu, z jakim zaczynasz szkolenie. Dzięki zastosowaniu takiej formuły będąc kompletnie zielonym możesz zapoznać się z podstawami i wykonać wszystkie ćwiczenia bez problemu, a na kursie zaawansowanym nie masz szans na nudę.
NASZ HISTORIA

CZEŚĆ NAZYWAM SIĘ MACIEK I TO JA ZAŁOŻYŁEM WARSZTAT FRYZUR MĘSKICH WE WROCŁAWIU

Długo szukałem miejsca, w którym sam mogę skorzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich dla facetów. Nie znalazłem go, dlatego postanowiłem otworzyć własne miejsce, w którym sam osobiście zadbam o każdy szczegół.

Zaczynałem od jednego fotela, który ustawiłem w moim mieszkaniu na pierwszym piętrze, na jednym z osiedli we Wrocławiu. Dziś pracuje dla mnie 30 osób. Stworzyłem trzy salony w których co miesiąc przyjmujemy ok 3500 klientów, a nasz program szkoleniowy przekształcił się w stacjonarną szkołę fryzjerską.

Ponad 20 lat doświadczenia w zawodzie pozwoliło mi stworzyć system nauki zawodu barbera, który z powodzeniem wykorzystujemy szkoląc naszych pracowników.

Opierając się na zdobytych przez lata doświadczeniach stworzyłem dla Ciebie serię kursów online, która pomoże Ci się odnaleźć w zawodzie fryzjera męskiego.

Pomysł na “Warsztat”, czyli mój własny barber shop zrodził się jesienią 2014 roku. Jak to często bywa, od pomysłu do realizacji mija trochę czasu. Były rozmyślania, kontemplacje aż w końcu po wielu namowach ruszyła maszyna… Rzuciłem bezpieczną dyrektorską posadę w korporacji i wróciłem do korzeni, a więc swojego wyuczonego zawodu. Cała idea Warsztatu zrobiła się z potrzeby stworzenia miejsca, w którym w końcu JA się porządnie ostrzygę. Pracując wiele lat jako fryzjer i mając ciągle kontakt z zawodem, tęskniłem za miejscem, gdzie w końcu zostanę poważnie potraktowany jako klient. Mieszkając już we Wrocławiu kilka lat zwiedziłem większość szanujących się salonów i kiełkujących ówcześnie barber shopów, jednak ciągle nie było to to. Wiele rzeczy mnie drażniło, a jakość po prostu nie była na dobrym poziomie. Klamka zapadła. Otwieram swoje miejsce.

Z dnia na dzień zrezygnowałem z pracy w korpo. Kupiłem profesjonalny fryzjerski fotel i postawiłem go na środku pokoju w moim mieszkaniu na pierwszym piętrze. Na kartce papieru wypisałem wszystkie rzeczy, które nie pasowały mi w salonach do których chodziłem, a na drugiej stronie spisałem rozwiązania tych problemów i postanowiłem, że u mnie tak właśnie będzie. Pamiętam jak dziś, że jedną z pierwszych rzeczy, jakie napisałem na kartce, było “brudna peleryna” i właśnie dlatego na salonach mamy po 50 peleryn (a nie po jednej na fotel, jak to czasem bywa) i pierzemy je po każdym kliencie. Chcemy, aby zawsze peleryna zakładana na klienta była czysta i pachnąca praniem.

I w ten sposób, zwracając uwagę na drobne szczegóły, które umilały wizytę i obsługę klienta, zacząłem przyjmować przyjaciół, ich kolegów. Kto pamięta te czasy? Niebawem fama się rozniosła i okazało się, że miałem barbera w mieszkaniu zanim w Warszawie było to modne.

Kilka miesięcy później miałem już stronę internetową, facebooka, profesjonalne rezerwacje online i kilkuset klientów, którzy chętnie do mnie wracali. Na początku nie było łatwo, często pracowałem do 23:30 a nawet później, by zebrać fundusze na otwarcie jakiegoś małego salonu, gdzie można byłoby rozwinąć skrzydła. W tym samym czasie Robert, który dziś jest kierownikiem salonu na Łódzkiej 15, pojawił się u mnie jako klient, niedługo później przychodził do mnie uczyć się fryzjerstwa, a resztę już znacie.
NASZ HISTORIA

PIERWSZY SALON

Na wiosnę 2016 roku udało się wynająć niewielki lokal na Bulwarze Ikara. Skromny. Taki na jaki było mnie wtedy stać. Nie były to luksusy, ale z odrobiną farby, dobrej woli, zaparcia i pomysłu własnymi siłami i przy dużej pomocy przyjaciół wystartował Warsztat na Bulwarze Ikara. Miejsce kultowe, bo trzeba było je znaleźć! Kto był ten wie, że nie było to wcale takie proste. Ale wskazówki jakie wysyłaliśmy SMSem do klientów to była esencja undergroundu…
NASZ HISTORIA

POTEM JUŻ POSZŁO... LEGNICKA

Pojawił się Tomek, Kuba, Wiktor i Kamil i w takim składzie dotrwaliśmy do otwarcia dużego, ponad 100 metrowego salonu, który był spełnieniem marzeń. Ale nie spocząłem na laurach. Ciężką pracą i determinacją dążyliśmy do ciągłego rozwoju. Rosnąca baza klientów cieszyła, podobnie jak popularność. Zamiast przejadać zarobione środki postanowiłem cały czas inwestować w rozwój zespołu, bo ludzie to najważniejsza część całej firmy. W taki właśnie sposób powstał projekt szkoleniowy “Wyczesana Szkoła”, gdzie w ustruktywany sposób przekazujemy naszą wiedzę młodym adeptom sztuki fryzjerskiej, by po kilku miesiącach treningu stali się pełnoprawnymi barberami.
NASZ HISTORIA

ROZWÓJ I KOLEJNE WARSZTATY - ŁÓDZKA I ZAKŁADOWA

Rok 2018 przyniósł nam zupełnie nowe rozdanie. Podjęliśmy odważny krok otwarcia kolejnego lokalu, który również okazał się sukcesem. Warsztat przy ul. Łódzkiej 15 jest zarządzany przez Roberta, który był pierwszym wychowankiem Warsztatu. Otwarcie kolejnego salonu było ogromnym wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym, ale jednocześnie ogromną przygodą biznesową. Zdobyte doświadczenie zaowocowało a w naszych głowach zaczęła kiełkować myśl o trzecim salonie. Wiosną 2020 roku gdy planowaliśmy już otwarcie naszego trzeciego salonu plany pokrzyżował nam COVID i lockdown. Ale nie daliśmy sobie podciąć skrzydeł. Wszystkie salony przetrwały, a nasze trzecie dziecko wystartowało 18 Maja 2020 roku.
O NAS

DLACZEGO TO PISZĘ?

Aby pokazać Ci, że praca własnych rąk może przynosić wymierne efekty, że warto inwestować w siebie i własne umiejętności, że robiąc coś dobrze można budować wymierną wartość. Te wszystkie zasady staram się wpoić moim pracownikom i kursantom i dokładnie na tych samych zasadach oparłem system kursów online który jest właśnie przed Tobą.
Design: Webhype
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram